Funkcjonalne miejsce do pracy w domu – pomysły na aranżację

Funkcjonalne miejsce do pracy w domu – pomysły na aranżację
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W dobie coraz to bardziej rozwijającej się technologii i zapotrzebowania na pracę zdalną, wiele osób decyduje się na stworzenie funkcjonalnej przestrzeni do pracy w domu. Odpowiednio zaprojektowane biuro w domu, może stworzyć nam przytulne oraz odpowiednie warunki do pracy. Jak stworzyć miejsce do pracy w domu? Oto kilka pomysłów na aranżację domowego biura.

Wybierz dobrą lokalizację

Pierwszym krokiem, który powinniśmy podjąć jest odpowiednia lokalizacja. Aby stworzyć dobre miejsce do pracy w domu, musimy znaleźć ciche i przestronne miejsce, w którym będziemy mogli się skupić oraz takie które będzie oddzielone od strefy relaksu. Zatem jeśli posiadasz wolny pokój, który może pełnić rolę Twojego biura, to świetnie! W przeciwnym razie warto zastanowić się nad wydzieleniem osobnego kącika w salonie, sypialni czy nawet pod schodami.

Odpowiednie meble – biurko i krzesło

Niezwykle ważne jest wyposażenie, czyli biurko na którym będziemy pracować oraz wygodne krzesło, które będzie nam służyło podczas kilkugodzinnej pracy. Biurko powinno być na tyle duże, aby mogło pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy oraz materiały, ale jednocześnie nie zabierać zbyt wielkiej przestrzeni. Dobrze jeśli będzie posiadać również półki oraz szuflady, wtedy możemy bardziej zagospodarować przestrzeń na blacie biurka. Krzesło natomiast powinno być wygodne i zapewniać odpowiednie oparcie dla kręgosłupa. Warto również, aby posiadało możliwość regulacji wysokości.

Oświetlenie

Oświetlenie przy pracy jest bardzo ważne, nikt nie chce popsuć sobie wzroku. Czasem zdarza się, że pracujemy do późnych godzin, gdy na dworze robi się już ciemno. Dlatego też oświetlenie jest takie istotne i warto zainwestować w dobre żarówki, dzięki którym nasz wzrok się nie męczy.

Organizacja przestrzeni

Organizacja przestrzeni w biurze jest bardzo ważna. Należy się zastanowić nad różnymi rozwiązaniami przechowywania dokumentów oraz innych materiałów. Dzięki temu cała przestrzeń ,,biurowa’’ będzie dobrze zorganizowana, a my będziemy się czuli bardziej komfortowo. Regały, szuflady, teczki czy segregatory będą pomagały w utrzymaniu porządku i zapobiegną powstawaniu bałaganu.

Dekoracje i estetyka

Komfort i porządek są bardzo istotne, ale warto również pomyśleć o udekorowaniu naszej przestrzeni biurowej. Postaw na rośliny doniczkowe, świeczki oraz ramki ze zdjęciami. Dzięki temu nasze biurko będzie wyglądało przytulniej, a my będziemy czuli się lepiej. Taka atmosfera sprzyja kreatywności oraz skupieniu. Wiele ciekawych dekoracji znajdziesz na https://www.boconcept.com/pl-pl/stores/find-your-local-store/poland/boconcept-warszawa

Technologia i łączność

Oczywiście ważnym elementem, którego nie możemy pominąć jest technologia i łączność. Wybierając miejsce do pracy, musimy sprawdzić, czy jest tam dostęp do gniazdka oraz czy sieć WiFi sprawnie działa w tym miejscu.

Prywatność

Jeśli jest to możliwe, staraj się odgrodzić swoje biuro od stref życia domowego. Znacznie ułatwi Ci to nie przenoszenie pracy do domu, jak i będziesz mógł się bardziej skupić na wykonywanych zadaniach. Dzięki temu też zachowasz większy balans między pracą a życiem prywatnym.

Stworzenie funkcjonalnego miejsca do pracy w domu wymaga przemyślanego podejścia aranżacyjnego. Dlatego przeanalizuj najpierw wszystkie aspekty, a następnie zabierz się do pracy. Dzięki starannie zaprojektowanej przestrzeni biura, praca zdalna będzie dla Ciebie komfortowa i przyjemna. Sprawdź ofertę na https://www.boconcept.com/pl-pl/stores/find-your-local-store/poland/boconcept-poznan.

Fot.: Lisa Fotios/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*