Czy opłaca się kupić komputer poleasingowy?

Czy opłaca się kupić komputer poleasingowy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W XXI wieku, a szczególnie w dobie pandemii, sprawny komputer wydaje się jednym z podstawowych narzędzi umożliwiających codzienne funkcjonowanie. Często to właśnie za jego pośrednictwem masz możliwość uczenia się lub pracowania z domu. Nie zawsze jednak jego zakup jest taki prosty, zwłaszcza, że w niektórych przypadkach w znaczący sposób może to obciążyć domowy budżet.

Czym są komputery poleasingowe?

Sprzęt poleasingowy, jak sama nazwa wskazuje, to urządzenia, które są sprzedawane po leasingu. Oznacza to, że jako nowy sprzęt, komputery były udostępnione za opłatą prywatnym użytkownikom na określony okres. Po upływie tego czasu urządzenie zostało zwrócone do firmy udzielającej leasingu i właśnie w tym momencie dochodzi do wystawienia go na sprzedaż. Tego typu komputery zazwyczaj są nadal dość nowe, choć oczywiście nie są to ostatnie modele, które pojawiły się na rynku. Dzięki umowom obowiązującym osoby używające sprzętu podczas leasingu, masz pewność, że dokładnie wiesz, jaką przeszłość miało kupowane przez Ciebie urządzenie. W ten sposób kupujesz sprawny, używany przez krótki czas sprzęt w dobrym stanie, za który nie musisz płacić pełnej ceny.

Dlaczego warto kupić komputer poleasingowy?

Kupując laptopy używane, przyczyniasz się przede wszystkim do ochrony środowiska, ponieważ wybieranie sprzętu poleasingowego to jedna z najbardziej ekologicznych opcji. Dzieje się tak ze względu na to, że produkcja nowych urządzeń wymaga dużych nakładów surowców i energii, natomiast wykorzystywanie używanych sprzętów nie generuje żadnego z tych kosztów. W dodatku, kupowanie komputerów poleasingowych niesie ze sobą również niższe wydatki. Należy również pamiętać, że nabywanie nowych modeli laptopów czy innych urządzeń zazwyczaj nie jest podyktowane realnymi potrzebami, ale raczej podprogowym przekazem reklam i wszechobecną modą. Podsumowując te cechy, można dojść do wniosku, że zakup komputera poleasingowego jest przynajmniej warty rozważenia.

Nie tylko komputery…

Sprzęt poleasingowy to znacznie więcej niż komputery i laptopy. W ofercie firm udzielających leasingu znajdziesz również tablety poleasingowe, monitory czy smartfony. Dla ułatwienia sprzedający często dzielą swoje produkty na klasy: klasa A+ oznacza, że urządzenie będzie w bardzo dobrym stanie, porównywalnym do zupełnej nowości. Klasa A to urządzenia w bardzo dobrym stanie z ewentualnymi drobnymi rysami na obudowie, klasa A- klasyfikuje urządzenia z drobnymi rysami na ekranie, a klasa B – urządzenia z rysami na ekranie lub większymi uszkodzeniami obudowy. Warto zwrócić na to uwagę, szczególnie podczas robienia zamówienia przez Internet.

Fot.: Lauren Mancke/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*