Najlepsze aplikacje do wideorozmów

Najlepsze aplikacje do wideorozmów
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele aplikacji umożliwiających przeprowadzanie wideorozmów. Sprawiają one, że wzajemne kontakty stają się łatwiejsze i zbliżone do komunikowania się w formie bezpośredniej. Poznaj najlepsze aplikacje do prowadzenia wideorozmów, z których warto skorzystać.

Niewątpliwe zalety wideorozmów

Potrzeby rozmów towarzyszą ludziom od zawsze, wynikają one z naszej natury. Obecnie możemy komunikować się ze sobą na odległość, co jest dużym osiągnięciem. Oprócz rozmów telefonicznych, możemy rozmawiać również dzięki wideorozmowom. Udogodnienie to sprawdziło się w trakcie pandemii COVID-19. Pozwoliło zobaczyć naszych bliskich, gdy podróżowanie i odwiedzanie się było utrudnione. Jednak z wideorozmów można korzystać także w formacie grupy, co widoczne było w trakcie edukacji zdalnej. Jakie aplikacje do wideorozmów są warte uwagi? Sprawdź już teraz!

Google Duo

Google Duo nie zawsze wymaga dodatkowej instalacji, ponieważ niektóre smartfony mają ją zainstalowaną od początku. Aplikacja pozwala na rozmowy grupowe z 32 osobami, uczestników można zapraszać, wysyłając im link do rozmowy. Google Duo jest bezpłatne. 

Oferuje możliwość podejrzenia obrazu z kamery osoby dzwoniącej. Interfejs Google Duo jest uważany za bardzo czytelny. Aplikacja ta pozwala na blokowanie osób oraz wysyłanie wiadomości wideo. Zaletą tej opcji jest możliwość stosowania specjalnych filtrów i masek.

Skype

Aplikacja do wideorozmów Skype znana jest chyba wszystkim użytkownikom internetu, jeśli z niej nie korzystaliśmy, to przynajmniej słyszeliśmy o jej istnieniu. Uważa się, że częściej korzysta się z niej w kontaktach biznesowych, jednak nie ma tu żadnych ograniczeń. Jednocześnie ze Skype może korzystać do 50 osób. Aplikacja pozwala na wysokiej jakości połączenia wideo.

Skype systematycznie wprowadza aktualizacje, pozwalające uczestnikom rozmowy zmieniać ustawienia, chociażby szatę graficzną. Jednak twórcy dbają również o oferowaną wydajność. Jest to aplikacja bezpłatna, choć istnieje również możliwość wykupienia wersji premium pozwalającej np. na wysyłane SMS-ów. Obsługuje ona takie systemy jak Android, Linux oraz iOS, Mac OS, Windows i inne.

WhatsApp

Równie znaną aplikacją pozwalającą na wideorozmowy jest WhatsApp. Rozwiązanie to umożliwia łączenie się za pośrednictwem czatu z aż 250 osobami równocześnie. Dla porównania w wideorozmowie mogą jednocześnie brać udział 4 osoby. Aplikacja poza granicami Polski jest dużo bardziej znana, co ułatwia kontakty z osobami poznanymi na zagranicznych wyjazdach.

Za pośrednictwem WhatsApp można wysyłać wiadomości, zdjęcia, pliki wideo oraz wiadomości głosowe. Aplikacja jest bezpieczna, łatwa w użytkowaniu i darmowa.

Discord

Aplikacja Discord pozwala na komunikowanie się ze sobą za pomocą czatów. Jako narzędzie służące do wideorozmów jest wykorzystywana głównie przez graczy. Platforma ta wspiera społeczność gamingową, dzięki możliwości grania i komentowania w jednym czasie. 

Istnieje możliwość tworzenia wydarzeń otwartych dla wszystkich, jak i jedynie dla wybranej grupy. Gracze mogą komunikować się ze sobą za pomocą czatu lub rozmawiać ze sobą głosowo bądź przez wideorozmowę. Mogą również wysyłać sobie screeny z gier. Aplikacja w zamyśle twórców miała być przeznaczona właśnie do użytku przez społeczność gamingową.

Zdj. główne: Anton/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*