Jak dbać o BHP w firmie przemysłowej?

Jak dbać o BHP w firmie przemysłowej?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Bezpieczeństwo i Higiena pracy odgrywają niezwykle ważną rolę w każdej firmie – szczególnie w firmie przemysłowej. Jak więc zadbać o BHP w przemyśle? Przedstawiamy kilka sprawdzonych rozwiązań, dzięki którym BHP w Twojej firmie przemysłowej będzie na jak najwyższym poziomie.

Czym jest BHP?

Mimo że skrót BHP jest większości osób znany, warto wyjaśnić, czym dokładnie jest Bezpieczeństwo i Higiena Pracy. Według słownika pojęć BHP to: zbiór zasad określających sposób wykonywania pracy, a przede wszystkim sposób zapewnienia pracownikom warunków pracy, aby jej wykonywanie było bezpieczne i higieniczne. Nie istnieje jednak legalna definicja BHP, to znaczy taka, która zostałaby sformułowana w akcie normatywnym. Jednakże kwestie dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy zostały określone w dziale X Kodeksu pracy, to jest w przepisach od artykułu 207 do 212 Kodeksu Pracy. 

BHP w przemyśle

Jak więc wygląda lub powinno wyglądać BHP w firmach przemysłowych? Przede wszystkim obejmuje ono pełną ochronę pracowników i zabezpieczenie ich przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami wynikającymi z zakresu obowiązków i charakteru działalności firmy. Oznacza to między innymi ochronę przed hałasem, pyłami, niebezpiecznymi środkami, zapewnienie odpowiedniej odzieży roboczej lub ochronnej itd. Konieczne jest także zastosowanie prawidłowych oznaczeń. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja firma jest w pełni bezpiecznym miejscem do pracy, możesz zdecydować się na profesjonalne usługi BHP dla firm.

Warto pamiętać, że BHP obejmuje także obowiązek zapewnienia pracownikom pomieszczeń socjalnych itp. Oznacza to, że w firmie musi znaleźć się dobrze wyposażona kuchnia oraz przestrzeń do komfortowego spożywania posiłków. Warto także zainwestować w automaty vendingowe z przekąskami i napojami. Bardzo ważne są również odpowiednio wyposażone łazienki. Zadbaj między innymi o suszarki elektryczne do rąk oraz akcesoria takie jak elektrozawór do wody.  

Nie zapominaj także, że wszystkie te pomieszczenia oraz pomieszczenie, w którym pracownicy wykonują swoje obowiązki (na przykład hala produkcyjna oraz biura) muszą być także zachowane w czystości. Warto więc skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej specjalizującej się w obiektach przemysłowych, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że cały zakład jest zawsze czysty, a co za tym idzie – bezpieczny.

Zdjęcie główne: pexels.com/Kateryna Babaieva

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*