Udostępnianie ekranu smartfona na telewizorze – poradnik

Udostępnianie ekranu smartfona na telewizorze – poradnik
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Korzystanie z różnych urządzeń elektronicznych, które na dodatek współpracują ze sobą, to dziś podstawa. Z niniejszego artykułu dowiesz się, jak odpalić przez telefon na telewizorze filmy na Netflixie albo wyświetlić zdjęcia.

Udostępnienie za pomocą kabla HDMI

W tym przypadku wystarczy nam odpowiedni kabel (HDMI), który podłączamy do telewizora, a drugą część do specjalnej wtyczki MHL Mirco-USB-HDMI, którą możemy nabyć w większości sklepów elektronicznych. Jest to przejściówka, która pozwala podpiąć ów kabel pod telefon. 

Udostępnienie przez USB

Jeżeli nie mamy przejściówki, możemy wykorzystać wejście USB. W tym przypadku potrzebny jest nam jednak adapter HDMI na USB-C. Wtedy powtarzamy czynność, z tą różnicą, że zamiast w przejściówkę wpinamy kabel w adapter.

Udostępnienie przez Wi-Fi

Coraz częściej w domach mamy tzw. telewizory smart. Do takiego TV możemy podpiąć się przez sieć Wi-Fi i przerzucać zdjęcia i oglądać YouTube’a, ile nam się spodoba (a przynajmniej dopóki bateria nam nie padnie). Połączenie to jest szczególnie łatwe, jeżeli mamy tego samego producenta telefonu i telewizora.

Zdjęcie główne: Jens Kreuter/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*