Jakie funkcje ma iPhone 14?

Jakie funkcje ma iPhone 14?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Telefony od marki Apple od wielu lat cieszą się bardzo dobrą renomą i dużym zainteresowaniem. Firma regularnie wypuszcza coraz to nowe modele swoich urządzeń i ulepsza produkty, by spełniały one oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Obecnie iPhone 14 to najnowsze urządzenie od Apple dostępne na rynku. Zobacz, czym wyróżnia się najświeższy model kultowego telefonu i jakimi funkcjami może Cię zaskoczyć.  

iPhone 14 – co go wyróżnia?  

Czym najnowszy iPhone 14 różni się od swoich poprzedników? Najbardziej zauważalną na pierwszy rzut oka różnicą jest rozmiar telefonu. Ekran “czternastki” ma aż 6,7 cala, dzięki czemu jest bardzo wygodny w użytkowaniu i nadaje się nawet do oglądania filmów czy seriali. System aparatów w nowym modelu iPhone’a został ulepszony i pozwala na wykonywanie najwyższej jakości zdjęć nawet przy bardzo słabym oświetleniu. Jest to funkcja, której większość smartfonów nie posiada. Bateria w iPhone 14 jest jeszcze bardziej pojemna i wydajna, co pozwala na dłuższy czas pracy urządzenia, a ze strony użytkownika na bardziej komfortowe użytkowanie nawet przy wymagających aplikacjach.   

System alarmowy SOS   

Zaskakującą i niespotykaną dotychczas w smartfonach funkcją nowego telefonu Apple jest system alarmowy. Urządzenie wyposażone jest w czujniki, które rozpoznają niebezpieczne zdarzenia, jak wypadki drogowe. W sytuacji krytycznej, gdy uczestnik zdarzenia jest nieprzytomny lub nie może sięgnąć po iPhone’a, by wezwać pomoc, urządzenie samo łączy się z służbami, by zdać raport o wypadku. Dzięki wbudowanej funkcji GPS iPhone może przekazać ratownikom Twoją lokalizację i wezwać odpowiednie służby. Czujniki w urządzeniu są w stanie określić prędkość, z jaką poruszasz się w pojeździe, a także rozpoznać wstrząsy i głośne hałasy, charakterystyczne dla kolizji i wypadków samochodowych.   

Nowe możliwości komunikacyjne z iPhonem 14 

iPhone pozwala na niezwykle szybkie pobieranie i przekazywanie danych, lepsze strumieniowanie i komunikację w czasie rzeczywistym. Wszystko to jest możliwe dzięki technologii 5G, która została zastosowana z myślą o kontaktach z innymi oraz udostępnianiu i korzystaniu z sieci. Technologia 5G jest w nowym iPhonie dostępna u ponad 250 operatorów sieci komórkowych na ponad 70 światowych rynkach. Jednocześnie poszerzone zostały także możliwości obsługi sieci autonomicznych. Technologia eSIM umożliwia szybkie podłączenie do sieci i stanowi bezpieczniejszą alternatywę dla fizycznej karty SIM. Umożliwia też korzystanie z więcej niż jednego planu taryfowego na jednym urządzeniu. 

Fot.: Victor Serban/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*