Jaką drukarkę wybrać do biura?

Jaką drukarkę wybrać do biura?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jednym z podstawowych narzędzi pracy w biurze, jest drukarka. Przed jej zakupem trzeba jednak zapoznać się ze specyfiką urządzeń. Zobacz, jaką drukarkę wybrać do biura. 

Cena drukarki do biura

Dzisiaj praca w sieci i tak zwanej chmurze internetowej a ogromne znaczenie w pracy w biurze, jednak niektóre przedsiębiorstwa nie mogą obejść się bez tradycyjnych, papierowych dokumentów. Nawet w czasie, gdy wszystko pozostaje zamknięte. Przenoszenie się na pracę zdalną z domu oraz fakt, że dzieci także zaczęły uczyć się zdalnie, w wielu domach zaczęło pojawiać się więcej sprzętu elektronicznego, w tym także drukarki. Nic więc w tym dziwnego, że wiele modeli jest dzisiaj trudno dostępnych, a ich ceny poszły znacząco w górę. Dzisiaj nie ma co liczyć na promocje czy kuszące obniżki cen od producentów. 

Zatem, jaka będzie odpowiednia cena za drukarkę do małego biura? Odpowiedź nie będzie tutaj jednoznaczna, ponieważ musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim zastanowić musisz się, do jakich wydruków będzie ona służyć. Czy będzie to zwykły druk, czy raczej potrzebujesz drukarki 3D – sklep aemca.pl to miejsce, w którym je znajdziesz. Ponadto wybór sprzętu i jego koszt będzie zależał także od jego dodatkowych funkcji. Zanim jednak wpadniesz do sklepu i skusisz się na promocję, sprawdź, ile wyniesie cię koszt późniejszej eksploatacji. Między innymi zwróć uwagę na tonery, ponieważ to właśnie je trzeba co jakiś czas uzupełniać. Dlatego nie sugeruj się tylko ceną początkową, a całokształtem, aby później nie żałować swojego zakupu. 

Dobra drukarka do firmy — czyli szybka drukarka

Istotnym parametrem przy wyborze drukarki, zwłaszcza tej przeznaczonej dla firmy, będzie to, czy jest ona szybka. Co to oznacza? Producenci podają maksymalną ilość stron, która jest możliwa do wydrukowania w ciągu minuty. W mniejszych przedsiębiorstwach zadowalającym wynikiem będzie szybkość 15-30 stron na minutę. Nie martw się, jeśli twój budżet jest niewielki — nawet w takim znajdziesz modele, które będą oferować więcej w tej kwestii. 

Innym parametrem, na który musisz zwrócić uwagę, jest jakość druku, którą podaje się w dip. W drukowaniu w czerni warto, aby urządzenie miało przynajmniej 12000 × 600 dip, a jeśli szukasz czegoś lepszego, wybieraj modele z 2400 × 600 dip. Pamiętaj także o takich cechach jak: obsługiwana gramatura papieru, pojemność podajnika, opcja drukowania z urządzeń mobilnych, łączność wi-fi oraz gabaryty urządzenia.

Zdjęcie główne: pexels.com/George Milton

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*