Wrocław polską Doliną Krzemową?

Wrocław polską Doliną Krzemową?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wrocław to miejsce, w którym często inwestuje się w rozwój nauki i nowych technologii. W stolicy województwa dolnośląskiego powstaną wkrótce nowe laboratoria i inne obiekty na rzecz postępu.

Wrocławskie inwestycje w rozwijanie wiedzy

Sieć Badawcza Łukasiewicz – PORT weszła w posiadanie ponad 4 hektarów terenu, a także 9 budynków na kampusie Pracze. Według doniesień nieruchomości te warte są około 29 milionów złotych. Część z tych budynków ma zostać przeznaczona między innymi na Inkubator Technologiczny dla start-upów, co umożliwi im używanie zaawansowanych urządzeń aparatury badawczej Łukasiewicz – PORT. Powiększeniu ma ulec również Centrum Edukacji Technologicznej, co z pewnością ucieszy korzystającą z dostępnych tam projektów edukacyjnych młodzież.

Okazuje się, że to właśnie na Dolnym Śląsku mamy do czynienia z największą liczbą przedsiębiorców powiązanych z branżą technologiczną. Znaczny procent start-upów powiązanych ze sztuczną inteligencją pochodzi właśnie z Wrocławia. W związku z tym nowe inwestycje z pewnością nie dziwią i napawają wielką nadzieją na potencjalne odkrycia.

Zdj. główne: David Mohseni/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*