Trwają prace nad algorytmem, który przewiduje śmierć

Trwają prace nad algorytmem, który przewiduje śmierć
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne technologie do takiego celu wykorzystali naukowcy z Australii. Wnioskowanie ma odbywać się na podstawie analizy stanu narządów wewnętrznych. Technologii z uwagą przygląda się Google. 

Eksperyment przebiegał na podstawie oceny przez AL zdjęć klatki piersiowej 48 pacjentów. Jej zadaniem było przewidzenie, która z osób umrze w przeciągu kolejnych 5 lat. Udało się to na poziomie 69%. Wynik jest podobnej dokładności, co diagnozy stawiane przez lekarzy. Sam algorytm ich nie zastąpi, ale może być bardzo dobrym pomysłem w kwestii przewidywania zagrożenia wieloma chorobami. 

Pomysł podchwyciło Google, które zbudowało własny model sztucznej inteligencji testowanej pod kątem stworzenia algorytmu przewidującego śmierć. Algorytm Google zbiera informacje o pacjentach i poddaje je analizie. Na podstawie wyciągniętych wniosków  oblicza prawdopodobieństwo śmierci danej osoby w najbliższym czasie. Projekt realizowany przez Google polega na takim zaprojektowaniu AI, aby sama była w stanie doskonalić swoje umiejętności.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*