Uruchamianie klimatyzacji latem po starcie samochodu to błąd!

Uruchamianie klimatyzacji latem po starcie samochodu to błąd!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Większość osób, kiedy w upalne dni wsiada do nagrzanego auta, zaraz po odpaleniu silnika włącza klimatyzację. Nie wiedzą, że tak naprawdę szkodzą samochodowi. 

Wentylator powinno się uruchamiać systematycznie, co jakiś czas, nie tylko latem – czasem warto włączyć go nawet jesienią czy zimą. Zdecydowana większość z nas korzysta z klimatyzacji tylko w jednym momencie – w trakcie największych letnich upałów.

Jeżeli chcemy odpalić klimatyzację, powinniśmy to zrobić spokojnie. Najpierw skorzystajmy z okien i drzwi, aby przewietrzyć pojazd. Dopiero potem, kiedy przejedziemy już kawałek, wnętrze zdąży nieco ostygnąć, a silnik się rozgrzeje, powinniśmy włączać klimatyzację. 

Ustawianie najniższej możliwej temperatury nie jest najlepszym rozwiązaniem, wręcz przeciwnie – szybko zużywa klimatyzację. Najlepiej jest ustawić ochładzanie na temperaturę o 5–7 stopni niższą, niż ta na zewnątrz (czyli z 32 przejść na 27–25). I na koniec – unikajmy powietrza skierowanego na kierowcę. Klimatyzacja wysusza oczy, po drugie może doprowadzić do przeziębienia.

Przeczytaj też: https://supertechnology.pl/z-zycia-wziete/elektryczne-samochody-beda-kontrolowac-ulice-warszawy/

Zdjęcie główne: JillWellington/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*