Aplikacje do mierzenia czasu pracy

Aplikacje do mierzenia czasu pracy
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednia organizacja czasu pracy pozwala podnieść poziom swojej wydajności i efektywności. W związku z tym warto poznać ciekawe aplikacje, które umożliwiają nam mierzenie czasu pracy.

Dlaczego warto korzystać z aplikacji służących do mierzenia czasu pracy?

W dobie Internetu coraz więcej stanowisk pracy przyjmuje formę zdalną. To dlatego wiele osób decyduje się na wdrożenie wśród swoich pracowników zwyczaju używania aplikacji do pomiaru czasu pracy. Tego typu programy umożliwiają im dowiedzenie się, na co właściwie ich podwładni zużywają cenne roboczogodziny. W związku z tym dla wielu osób aplikacje do mierzenia czasu pracy mogą nieść za sobą nieprzyjemne skojarzenia. A szkoda – okazuje się, że mogą być dla nas naprawdę przydatne. 

Dzięki nim możemy sami łatwo określić, na jakiego rodzaju zadania przeznaczamy najwięcej czasu, co ułatwia nam przyszłą organizację pracy. Mogą też pomóc nam zorientować się, które zadania są dla nas zazwyczaj najbardziej skomplikowane, i w przyszłości możemy z góry wiedzieć, że do ich wykonywania przydałaby nam się pomoc drugiej osoby. Aplikacje do mierzenia czasu pracy są też niezwykle przydatne dla firm, które rozliczają się na podstawie stawki godzinowej – dzięki ich używaniu mogą łatwiej wycenić swoje usługi.

Polecane aplikacje do mierzenia czasu pracy

Przejdźmy do propozycji aplikacji służących do mierzenia czasu pracy, o których usłyszeć można wiele dobrego. Dzięki zebranym przez nas informacjom będziesz mógł określić, która najlepiej dopasuje się do Twoich potrzeb.

RescueTime

Jest to aplikacja, która działa zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i na komputerach. Po jej włączeniu zbiera ona różnorodne informacje, takie jak historia odwiedzanych przez nas stron czy uruchamianych programów. Dane te kompilowane są w przejrzyste raporty, z których wynika, na co przeznaczamy czas pracy.

Toggl

Aplikacja Toggl umożliwia określenie zadań, które mamy zamiar zrealizować, a następnie włączenie stopera na czas ich wykonywania. Dane, które gromadzi aplikacja, zebrać można w wykresy, pozwalające zwiększać swoją świadomość w zakresie tego, ile czasu przeznaczamy na dane zadanie. Pomagają one również określać nowe cele.

TIME planner

To oprogramowanie umożliwia łatwe planowanie i monitorowanie czasu spędzonego zarówno w pracy, jak i poza nią. Aplikacja pozwala na planowanie poszczególnych aktywności, a następnie potwierdzanie, czy rzeczywiście udało się nam ją zrealizować. Ponadto aplikacja sama przypomina nam o tym, że zaplanowaliśmy daną czynność.

Fanurio

Fanurio to aplikacja, którą poleca się przede wszystkim osobom pracującym na zasadzie freelancingu. Znacznie ułatwia życie tym, którzy rozliczają godzinowo czas pracy nad danymi zadaniami, ponieważ kompiluje dla nich faktury i użyteczne raporty. Aplikacja wyposażona jest w bardzo intuicyjny interfejs.

Timepot

Kolejny niezwykle przydatny program do organizowania czasu pracy. Timepot umożliwia nie tylko monitorowanie czasu, który przeznaczamy na wykonywanie projektów, lecz także ich szczegółowe planowanie. Aplikacja informuje nas, jak rozkłada się nasz czas pracy, a także pokazuje, ile czasu poświęcamy na różne zadania. Najciekawszą funkcją tej aplikacji jest możliwość porównywania do siebie kolejnych tygodni, dzięki czemu łatwiej zaplanować pracę, którą wykonamy w przyszłości.

Zdj. główne: Cats Coming/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*