Stanowisko game’owe – must have miłośnika gier

Stanowisko game’owe – must have miłośnika gier
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Miejsce do grania do wręcz must have dla każdego fana rozgrywek e-sportowych. Jak je jednak stworzyć, aby było wygodne i pomagała w wygrywaniu meczów? Podpowiadamy, jak skompletować sprzęt do stanowiska game’owego.

Podstawa stanowiska dla graczy

Zacznijmy od tego, jak stworzyć stanowisko dla gracza. Potrzebne będzie przede wszystkim dobre biurko gamingowe. Najważniejsze jest, aby było ono maksymalnie wytrzymałe i zapewniało komfort rozgrywania meczów. Wybierz model, który będzie miał wystarczająco dużo miejsca na intuicyjne i funkcjonalne rozstawienie sprzętu gamingowego, co pomoże Ci w osiąganiu jak najlepszych wyników. Bardzo istotne jest także, aby biurko było stabilne – nie chcesz przecież, aby Twój monitor chwiał się przy każdym ruchu myszką.  

Oprócz biurka przy stanowisku game’owym musi znaleźć się także wygodny fotel gamingowy. Tego typu fotele są nie tylko niezwykle funkcjonalne, ale również zachwycają one swoim niestandardowym designem, co jeszcze bardziej podkreśla charakter całego stanowiska. Ponadto, profesjonalne modele foteli są specjalnie wyprofilowane, co znacząco odciąża Twój kręgosłup i sprawia, że nawet wielogodzinne rozgrywki nie będą dla niego zbyt męczące. Zadba on również o prawidłową postawę oraz pozwoli uniknąć sztywnienia karku. Dzieje się tak, ponieważ wnętrze znaczącej większości foteli gamerskich dostępnych na rynku wypełnione jest specjalną pianką o wysokiej odporności na odgniecenia. Przy zakupie zwróć szczególną uwagę na zagłówek oraz podłokietniki, ponieważ to one w największym stopniu wpływają na komfort użytkowania fotela.

Elektronika dla gamerów

Oczywiście stanowisko dla gracza nie istnieje bez odpowiednio dobranej elektroniki. Jaki więc sprzęt oprócz komputera i dobrej jakości monitora powinien znajdować się na stanowisku gracza? Niezwykle istotnym akcesorium jest z pewnością myszka. Warto zainwestować w tą typowo gamerską, która będzie miała ergonomiczny kształt, poprawiający sprawność podczas rozgrywki. Ważne jest, aby gwarantowała ona maksymalnie dużą płynność podczas grania oraz była wielkością dopasowana do preferencji gracza. Jeśli chcesz, aby stanowisko nabrało typowo e-sportowego charakteru, możesz zdecydować się na myszkę o nietypowym, modernistycznym kształcie.

Innym bardzo ważnym elementem stanowiska jest z pewnością klawiatura. Powinna być ona przede wszystkim wytrzymała. Wybierz też taką, której klawisze są rozmieszczone w intuicyjny i wygodny sposób, co znacząco poprawi jakość gry. Typowa klawiatura dla graczy posiada też specjalne wyprofilowanie oraz funkcjonalną podpórkę, dzięki której będziesz mógł grać przez wiele godzin, nie męcząc przy tym nadgarstków oraz dłoni. Ponadto, w zależności od swoich preferencji, możesz wybrać model z płaskimi przyciskami o krótkim skoku lub taką z wysokimi, profilowanymi klawiszami. Przy wyborze tego sprzętu warto też zwrócić uwagę, jaką metodą zostały wykonane oznaczenia na przyciskach, aby nie ścierały się one zbyt szybko – najtrwalsze są klawisze wykonane metodą termosublimacyjną.

Stanowisko gamera nie obejdzie się także bez dobrej jakości słuchawek wyposażonych w mikrofon. Powinny być one idealnie dopasowane, aby odciąć gracza od zakłóceń i hałasów z zewnątrz oraz zapewnić maksymalną immersję podczas rozgrywki. Warto więc zainwestować w słuchawki wyposażone w system Dolby Sound. Równie ważny jest dobry mikrofon – w końcu służy on do porozumiewanie się z innymi graczami w trakcie meczu.

zdj. główne: Sharad kachhi/unsplash.com 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*