Virgin Galactic – jak przebiegł lot w kosmos?

Virgin Galactic – jak przebiegł lot w kosmos?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Richard Branson, założyciel Virgin Galactic, odbył pierwszy lot w kosmos na pokładzie statku VSS Unity. Statek został wzniesiony przez specjalny samolot, następnie odłączył się i wzniósł się na wysokość 85 km. 

Virgin Galactic to firma, która od kilku lat przygotowywała się do uruchomienia kosmicznej turystyki. Pierwszy lot turystyczny zakończył się sukcesem i wywarł pozytywny wpływ na postrzeganie tego typu nietypowych podróży, między innymi dlatego, że odbył go założyciel firmy.

Start rozpoczął się w Spaceport America w Nowym Meksyku. Statek został wniesiony przez olbrzymi samolot VMS Eve na wysokość 16 km. Następnie odczepił się i poleciał na wysokość około 85 km. Umowna granica między Ziemią a kosmosem to 80 km nad powierzchnią ziemi. Wysokość ta została przekroczona, więc możemy nazwać spektakularną wyprawę lotem w kosmos.

Kosmiczni turyści spędzili w kosmosie około 5 minut, skąd mogli podziwiać piękne widoki przez szyby statku Unity. Następnie zaczął on opadać i wylądował na lotnisku w Nowym Meksyku.

Ten lot zapoczątkował nowy rozdział w kosmicznej turystyce. Obecnie Virgin Galactic planuje kolejne loty, a zarezerwowanych jest już 700 miejsc. Koszt lotu to 250 tys. dolarów.

Zdj. główne: Andy Holmes/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*