Prezentacja w Microsoft Teams bez udostępniania ekranu? Już niedługo!

Prezentacja w Microsoft Teams bez udostępniania ekranu? Już niedługo!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Microsoft Teams jest programem, który w dobie pandemii jest jednym z najczęściej używanych środków komunikacji. Nowe funkcje mają umożliwić pokazywanie prezentacji bez udostępniania ekranu.

Dzięki praktycznym funkcjom w Microsoft Teams współdzielenie ekranu nie jest już konieczne

Program Microsoft Teams jest platformą komunikacyjną, która powstała na bazie Skype For Business. W dobie pandemii zyskała sporą popularność. Jest ceniona przez użytkowników za swoją uniwersalność i dużą liczbę funkcji, które sprawiają, że Microsoft Teams nie jest wyłącznie zwykłym komunikatorem.

Za sprawą funkcji PowerPoint Live można przeprowadzić prezentację bez konieczności udostępniania ekranu. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest to, że wyświetla niektóre poufne dane, dlatego należy korzystać z tej funkcji wyłącznie w grupie, w której znajdują się znani i zweryfikowani użytkownicy. Po kliknięciu ikonki z napisem „Present in Teams” można płynnie przejść do funkcji prezentowania slajdów lub innego projektu, realizowanego w ramach PowerPoint Live.

Korzystanie z PowerPoint Live – wskazówki

Nowa funkcja ma niedługo zostać zaprezentowana jako element, który można regularnie wykorzystywać w trakcie przedstawiania prezentacji. PowerPoint Live jest sposobem na to, aby jeszcze bardziej uprościć cały proces komunikowania się za pomocą prezentacji, a także podnieść poziom interakcji z innymi użytkownikami. W tym momencie z tej funkcji mogą głównie skorzystać użytkownicy mający dostęp do programu Office Insider.

Czynności prowadzące do tego, aby uruchomić PowerPoint Live to zaktualizowanie aplikacji Microsoft Teams do najnowszej wersji. Następnie należy upewnić się, że posiadane prezentacje są przechowywane w OneDrive dla biznesu lub innym miejscu – SharePoincie. Użytkownik, który chce skorzystać równocześnie z Microsoft Teams i PowerPoint Live powinien być także zalogowany we wszystkich usługach – Office i Teams – na tym samym koncie. Ostatnim aspektem, o którym warto pamiętać, jest to, aby posiadać oryginalny pakiet Office 365 lub Microsoft 365. Dzięki temu można w dość łatwy sposób znacząco usprawnić cały proces przedstawiania prezentacji i podnieść jakość interakcji z innymi użytkownikami. 

Czy prezentacja w PowerPoint Live ogranicza użytkowników?

Pomimo tego, że prezentacje w PowerPoint Live nie zmuszają do tego, aby udostępniać ekran, użytkownicy nie są w zamian ograniczeni w żadnym stopniu tym, że łączą niejako funkcje obu programów. Duża praktyczność tego rozwiązania pozwala również na zaawansowaną interakcję z innymi użytkownikami. Mogą oni aktywnie brać udział w przedstawionej prezentacji, na przykład poprzez otwieranie hiperłączy, czy odtwarzanie filmów. Dzięki temu trybowi Microsoft Teams ma być jeszcze bardziej funkcjonalny i oferować większy komfort w trakcie spotkań online. 

Funkcja PowerPoint Live – czy to dobre rozwiązanie?

Wkrótce użytkownicy będą mogli skorzystać z zupełnie nowej funkcji, która znacznie ułatwi przedstawianie prezentacji, a także wspólne komunikowanie się. Jednym z największych atutów tego rozwiązania jest to, że aby uruchomić prezentację, nie trzeba będzie udostępniać ekranu. Dzięki temu Microsoft Teams będzie jeszcze bardziej funkcjonalny, co znacząco podnosi wartość tego programu w dobie pandemii. 

Jednym z mankamentów tego rozwiązania jest nieco skomplikowany proces logowania się na obu platformach. Być może lepszym sposobem na skorzystanie z tych funkcji byłoby ujednolicenie tych dwóch programów, a także uproszczenie całego procesu logowania się oraz zapisywania poszczególnych prezentacji. Wkrótce funkcja PowerPoint Live zostanie na stałe dodana do pakietu Microsoft Teams. Obecnie jedyna grupa użytkowników, która może skorzystać z tego trybu to osoby, które mają dostęp do pakietu dla biznesu. 

Pomimo tych wad funkcja PowerPoint Live wydaje się całkiem praktycznym rozwiązaniem. Wady tego programu mogą być wkrótce zlikwidowane – kiedy większa liczba użytkowników uzyska do nich dostęp. Dzięki tej technologii korzystanie z Microsoft Teams będzie jeszcze łatwiejsze, a przedstawianie prezentacji prostsze i wygodniejsze, zarówno dla osoby, która ją stworzyła, jak i dla tych, którzy z niej korzystają.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*