Laptopy do codziennego użytku — na co zwracać uwagę?

Laptopy do codziennego użytku — na co zwracać uwagę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Laptop to dzisiaj bardzo ważna część życia. Pomaga on w codziennych zakupach czy umożliwia oglądanie ulubionych filmów i seriali. Jeśli chcesz zaopatrzyć się w komputer do codziennego użytku, zobacz, o czym powinieneś pamiętać przy jego wyborze. 

Rodzaje laptopów 

Jeśli chcesz zaopatrzyć się w nowy laptop, na początku musisz zdecydować, do czego on ma ci służyć. Wyróżnia się kilka rodzajów tych urządzeń: 

  • Laptopy do domu — taki sprzęt umożliwi ci obejrzenie filmu, odtworzenie ulubionej muzyki czy surfowanie w internecie. Sprawdzi się również do pracy lub lekcji online.
  • Laptopy dla graczy — dzięki nim bez problemu odtworzysz każdą, nawet najbardziej wymagającą grę komputerową. Wyróżniają się dużą ilością pamięci RAM, efektywnym układem chłodzenia oraz pojemnym dyskiem.
  • Laptopy biznesowe — często są wyposażone w liczne porty, które przydadzą się do pracy. Umożliwi to podłączenie monitora, myszki, drukarki, a także dysku zewnętrznego. Doskonale sprawdzą się w pracy zdalnej. 
  • Laptopy konwertowalne — to te, które umożliwiają obrót ekranu. Inaczej zwane są laptopami 2 w 1. 
  • Ultrabooki — cechują się niską wagą, wysoką wydajnością, energooszczędnością oraz długą pracą baterii. Wybierane są przede wszystkim przez programistów, grafików czy analityków. 

Jak widzisz, rodzajów laptopów jest sporo, dlatego przed zakupem sprzętu dokładnie przemyśl, do czego będzie ci on potrzebny. Jeśli jesteś już na etapie jego wybierania, zajrzyj na stronkę https://laptopy-enter.pl/laptopy-notebooki-ultrabooki, gdzie znajdziesz ich duży wybór. 

Parametry laptopa

Rodzaj sprzętu to nie wszystko. Musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na jego parametry. To one tutaj są kluczowe. Przy wyborze sprzętów zapoznaj się z jego cechami, którymi są: 

  • System, jaki znajduje się na laptopie — zdecyduj, na jakim systemie będzie pracować ci się najwygodniej, ponieważ różnią się one między sobą. Możesz również zdecydować się na zakup laptopa bez systemu operacyjnego i później samodzielnie go wgrać. 
  • Wielkość laptopa — ważną kwestią jest przekątna laptopa oraz jego waga. Jeśli będziesz z nim często podróżować nie warto decydować się na ciężki model, ponieważ będzie tylko utrudnieniem. 
  • Pamięć w laptopie — minimum pamięci, którą powinien mieć  każdy laptop przeznaczony do domowego użytku to 4 GB RAM. Zagwarantuje to jego poprawne działanie. Jeśli zaś oczekujesz czegoś więcej od tego urządzenia, lepiej wybrać 8 GB RAM, ponieważ to ona zapewni wysoki komfort pracy. 
  • Karta graficzna — decyduje ona o możliwościach i wydajności komputera. Jeśli nie zamarzasz przeznaczyć go do gier, wystarczy, że wybierzesz taki z jedną kartką graficzną. Zaś jeśli chcesz uruchamiać na nim bardziej wymagające gry czy programy, wybierz model z dodatkową kartą graficzną. 
  • Dysk w laptopie — uwagę musisz zwrócić na jego typ, szybkość oraz pojemność. Do codziennego użytku wystarczy ci dysk SSD o pojemności 256 GB. 

W sklepach możesz znaleźć wiele firm takich jak laptopy HP, Lenovo czy acer. Wybierając model dla siebie, zwróć uwagę na rodzaj oraz jakie ma parametry. Dobierz go tak, aby spełniał wszystkie twoje potrzeby i wymagania. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Life Of Pix

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*