Inteligentne roboty kuchenne – jakie czynności mogą wykonać?

Inteligentne roboty kuchenne – jakie czynności mogą wykonać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie coraz więcej słyszy się o inteligentnych robotach kuchennych, które znacznie ułatwiają proces przyrządzania potraw. Dowiedz się, w jakich czynnościach kuchennych urządzenia te mogą Cię wyręczyć.

Wielofunkcyjne roboty kuchenne – pomoc, bez której gotowania nie wyobraża sobie wiele gospodyń

Wielofunkcyjne roboty kuchenne stały się ostatnimi czasy bardzo popularne. Są to urządzenia, na które trzeba zwykle przeznaczyć sporo pieniędzy, jednak liczba funkcji, w które są wyposażone, sprawia, że jest to inwestycja bardzo opłacalna. Roboty kuchenne, które wykonają za nas wiele różnych czynności, są doskonałym zastępstwem kilku poszczególnych urządzeń.

Mówiąc o inteligentnych robotach kuchennych, mamy na myśli te, którymi można sterować za pomocą rodzimego oprogramowania. Będą to zatem takie sprzęty, jak popularny Thermomix, Monster Cuisine smart, zwany potocznie Lidlomixem, Bosch Cookit czy absolutna nowość na rynku – Xiaomi Mijia Cooking Robot. Wszystkimi tymi sprzętami można sterować zewnętrznie za pomocą aplikacji czy sterowania głosowego. Zastanówmy się zatem, jakie funkcje za sobą niosą, innymi słowy, czy warto w nie inwestować.

W jakie funkcje wyposaża się inteligentne roboty kuchenne?

Roboty kuchenne takie jak Thermomix to wszechstronne urządzenia, które mogą zastąpić nam liczne sprzęty innego rodzaju. Czynności, które mogą wykonywać, jest całkiem sporo. Poniżej przedstawiamy wybrane z nich, które uznaliśmy za najbardziej przydatne.

Gotowanie

Podstawową funkcją, jaką mają wykonywać inteligentne roboty kuchenne, jest oczywiście gotowanie. Ich producenci tworzą bazy przepisów, które robot jest w stanie obsługiwać (autorami przepisów mogą być również użytkownicy robotów), dzięki czemu przygotowywanie potraw staje się naprawdę proste. Urządzenie informuje nas, kiedy przykładowo należy dodać dany składnik, lecz w gruncie rzeczy gotuje samo. Jest to niezwykle przydatna funkcja.

Mielenie

Dzięki inteligentnym robotom kuchennym możemy mielić wybrane składniki i samodzielnie przygotowywać takie półprodukty jak bułka tarta, cukier puder czy zmielona kawa.

Siekanie

Wielofunkcyjne roboty kuchenne mogą wykonać za nas także prace takie jak siekanie wybranych składników, przykładowo warzyw, mięsa bądź ziół. Możliwe jest także ustawienie odpowiedniej grubości, na jaką dany składnik ma być pokrojony.

Ubijanie

Ręczne ubijanie bitej śmietany czy piany z białek? Z wielofunkcyjnym robotem kuchennym zapomnisz, co to znaczy, ponieważ zrobi to za Ciebie.

Wyrabianie ciasta

Roboty kuchenne mogą również wyrobić za nas ciasto na chleb, pierogi, pizzę czy inne wybrane danie. Wykorzystuje się do tego specjalny hak do wyrabiania ciasta, dzięki któremu ciasto jest obracane zgodnie z ruchem wskazówek zegara i w przeciwną stronę. Jest to świetna sprawa, ponieważ w czasie, gdy ciasto się wyrabia, możemy zająć się czymś zupełnie innym.

Podgrzewanie do konkretnej temperatury

Inteligentny robot kuchenny umożliwia podgrzanie danej potrawy, takiej jak przykładowo zupa, do preferowanej przez użytkownika temperatury. Dzięki temu danie nie kipi bądź się nie przegotowuje, a niedługo po tym możemy cieszyć się jego pysznym smakiem.

Blendowanie

Dzięki funkcji blendowania możemy przygotowywać pyszne zupy krem czy smoothie w bardzo prosty sposób, nie ryzykując jednocześnie, że zachlapiemy kuchnię, jak to często bywa w przypadku, gdy używamy w tym celu ręcznego blendera.

Zdj. główne: Kenny Eliason/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*