Co przyda się do przygotowania i wyświetlenia prezentacji?

Co przyda się do przygotowania i wyświetlenia prezentacji?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Prezentacje bardzo przydają się na różnego rodzaju szkoleniach i na opracowaniach rozmaitych projektów. Przeczytaj, jak sprawić, żeby zarówno proces przygotowania, jak i ich wyświetlania był łatwy i przyjemny. 

Narzędzia do tworzenia prezentacji

W celu stworzenia prezentacji przydadzą się specjalne programy. Wybierz je w zależności od swojego zapotrzebowania i budżetu. Pierwszą propozycją będzie bezpłatne narzędzie Canva. Możesz skorzystać już z gotowych szablonów albo stworzyć swój własny. Zrobisz tam prezentacje edukacyjne, biznesowe, sprzedażowe, marketingowe, czy finansowe. Do dyspozycji masz różnorodne wykresy i kształty, a dodatkowo możesz umieścić tam także zdjęcia oraz nagrania wideo. 

Kolejnym programem online są Prezentacje Google. Dużym ich plusem jest to, że wszystkie prace są zapisywane w chmurze. Jest to genialne narzędzie, przeznaczone na przykład do grupowej pracy zdalnej, dzięki funkcji czatu na żywo. Poza tym wiele osób może pracować w tym samym czasie nad prezentacją. Możesz skorzystać też z pakietu oprogramowania LibreOffice Impress. Jest on na bieżąco aktualizowany, przez co często pojawiają się nowe funkcje i usprawnienia. Oprócz wyżej wymienionych narzędzi niejednokrotnie polecane są te następujące: Prezi Basic, Apple Keynote, czy Padlet Basic. 

Specjalne projektory i wizualizery 

Do pokazywania prezentacji na większych ekranach, przydadzą się odpowiednie projektory i rzutniki. Są to urządzenia, które pozwalają na wyświetlenie obrazu z komputera lub z innego sprzętu elektronicznego. Dzięki nim możesz w łatwy i szybki sposób zaprezentować swoją pracę. Kupując projektor, zwróć uwagę na parę istotnych aspektów, takich jak żywotność lampy i jej rozdzielczość. Warto postawić na sprzęt wysokiej jakości, ponieważ wtedy obraz będzie wyraźny oraz pełen intensywnych kolorów. Przeróżne rodzaje rzutników kupisz w sklepie internetowym AV Point. Masz dostępnych tam parę kategorii, które znacznie pomogą dopasować sprzęt do rodzaju zapotrzebowania. Przykładowo są to projektory prezentacyjne i krótkoogniskowe. Znajdą one szerokie zastosowanie w edukacji i w biznesie. 

Wizualizer to narzędzie, które pomaga przy prezentowaniu. Jest to specjalny rodzaj kamery, dzięki któremu można pokazywać dokumenty w wersji papierowej oraz inne przedmioty na większym ekranie, przeznaczonym do prezentacji. Ten sprzęt pozwala na lepsze zwrócenie uwagi na istotne kwestie. To ciekawy element, który warto dodatkowo zakupić i cieszyć się z możliwości, które przynosi. Wyróżniamy wizualizery w dwóch podstawowych wersjach: przenośnej i stacjonarnej. 

Ekrany projekcyjne i tablice interaktywne

Jeśli już zaopatrzysz się w rzutnik, to przyda się jeszcze ekran projekcyjny. Możesz wybrać na przykład taki elektryczny. Jest on odpowiedni do częstego użytkowania, jeśli potrzebujesz dobrej jakości. Przyda się on do prowadzenia różnych szkoleń oraz wykładów. Zapewnia wygodę użytkowania oraz wysoki standard. Nieco tańszą opcją są ekrany, które są ręcznie rozwijane. To rozwiązanie, które jest proste w montażu. Można zaczepić je na przykład do ściany albo do sufitu. Jeśli potrzebujesz takiego ekranu projekcyjnego w różnych miejscach, możesz zaopatrzyć się w taki przenośny. Nie zajmuje on zbyt dużo miejsca, więc możesz schować go w specjalnym pokrowców, jeśli akurat nie jest potrzebny. Tablice interaktywne oprócz podstawowej funkcji wyświetlania obrazu pozwalają również na swobodne pisanie i rysowanie po nich. Dla wielu osób jest to spory plus, który wpływa między innymi na decyzję o zakupie.

Zdjęcie główne: Pixabay/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*