Telewizor jak obraz na ścianie – co to za funkcja?

Telewizor jak obraz na ścianie – co to za funkcja?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Postęp techniczny sprawia, że producenci telewizorów stale podsuwają nam coraz to nowsze i lepsze pomysły. Urządzenia wyglądające jak obraz na ścianie, to modele, które cieszą się obecnie sporą popularnością. Wyróżnia je przede wszystkim nowoczesny i oryginalny design. Telewizory te na pierwszy rzut oka przypominają dzieła sztuki oprawione w ramę. Jak to możliwe?

Telewizor jak obraz na ścianie – co to za rozwiązanie?

Telewizor jako dzieło sztuki? Telewizory Samsung The Frame to doskonała opcja w pomieszczeniach, w których standardowy odbiornik wpływałby niekorzystnie na aranżację. To również rozwiązanie dedykowane dla wszystkich osób, którym zależy na estetycznym wykończeniu wnętrza. 

Tryb Sztuka

Pierwsza funkcja, która zamienia telewizor w obraz, to „Tryb Sztuka”. Umożliwia on wyświetlanie reprodukcji obrazów, fotografii czy innych wybranych dzieł na ekranie telewizora. Wybór jest szeroki, ponieważ producent udostępnia kolekcję ponad 1400 dzieł bardziej i mniej znanych artystów. Można z nich skorzystać, logując się do aplikacji Art Store.

Dostęp do obrazów i fotografii jest darmowy przez pierwsze trzy miesiące. Obrazy wyświetlać można albo w trybie pełnoekranowym, albo passe-partout. Decydując się na drugi wariant, możemy dobierać grubość oprawy – cieńszą bądź grubszą, tak aby pasowała do naszego pomieszczenia. Można także przesyłać obrazy z własnych galerii zdjęć i cieszyć się przykładowo fotografią swojej rodziny, emitowaną na ekranie. 

Wymienne obramowanie telewizora

Rama to dopełnienie dzieła sztuki. Nieodpowiednio dobrana może zburzyć cały zamysł artysty przez niedopasowanie stylu i koloru. Właśnie z tego powodu telewizory The Frame można wyposażyć w wymienne ramki w dwóch stylach: klasycznym i nowoczesnym. Wbudowane magnesy umożliwiają łatwe od- i przyczepianie tego elementu. Ramy dostępne są w kilku kolorach, zarówno tych klasycznych i stonowanych, jak i odważniejszych oraz bardziej wyrazistych. Dzięki temu każdy użytkownik może dobrać je do swojego wnętrza, a także konkretnego dzieła sztuki czy grafiki, która będzie wyświetlana na ekranie.

Dopasowany uchwyt

Jeśli jednak chcesz standardowo zawiesić telewizor na ścianie, możesz skorzystać z dopasowanego uchwytu. To element, za pomocą którego można zminimalizować odległość pomiędzy ścianą a urządzeniem. Wyświetlone dzieło sztuki, dopasowany uchwyt i ramka sprawią, że wiele osób nie zorientuje się, że na Twojej ścianie znajduje się telewizor, a nie zwykły obraz.

Telewizor na sztaludze 

Telewizor zwykle wiesza się na ścianie albo stawia na szafce RTV, model The Frame można natomiast umieścić na sztaludze. To niestandardowe rozwiązanie, które sprawi, że Twoje mieszkanie może stać się prawdziwą galerią sztuki. Stojak ma regulowaną wysokość i można umieścić go dosłownie wszędzie. To doskonała wiadomość nie tylko dla miłośników sztuki, lecz także galerii, muzeów i innych miejsc, w których wstawiane są grafiki czy inne dzieła w formie cyfrowej. 

Telewizor jak obraz – technologiczne dzieło sztuki

The Frame to świetna opcja dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się artystyczną przestrzenią. Telewizor nie musi już straszyć czarną taflą, która skupia na sobie uwagę. Dzięki tym urządzeniom możesz wyświetlać najpopularniejsze reprodukcje, grafiki lub własne fotografie, dopasowując passe-partout, nakładając filtry czy zmieniając obramowanie telewizorów.

Zdj. główne: Samsung.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*