Sprzęty RTV – jak nie przepłacić podczas zakupu?

Sprzęty RTV – jak nie przepłacić podczas zakupu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Elektronika do domu oraz sprzęty RTV nie należą do najtańszych, jednak często są potrzebne. Dom bez telewizora czy dobrych głośników może oczywiście istnieć i funkcjonować, jednak każdy powinien mieć w swoim otoczeniu łatwy dostęp to lekkiej i niewymagającej rozrywki. Jak wyposażyć swój dom w przyzwoitej jakości sprzęty RTV i nie zbankrutować przy okazji? Podpowiadamy! 

Uważaj na duże wyprzedaże   

Akcje takie, jak wyprzedaże na koniec roku, opróżnianie magazynów, black friday czy cyber monday to w Polsce wydarzenia służące przede wszystkim oszukiwaniu konsumentów. Owszem w Stanach Zjednoczonych, skąd przyszedł do nas czarny piątek i poniedziałek zakupów online, naprawdę można kupić drogą elektronikę w bardzo okazyjnych cenach. Telewizory, komputery, konsole do gier i wiele innych sprzętów dostępnych jest w cenach nawet o 80% niższych.

W Polsce producenci i duże sklepy widzą w tych świętach okazję do zbicia interesu, więc na kilka tygodni przed black friday czy inną dużą wyprzedażą zaczynają podnosić ceny, by później drastycznie je opuścić bez straty finansowej. Tak więc telewizor za 2000 złotych przed black friday będzie kosztował 4000, a w sam dzień wyprzedaży cena spadnie do 2500. W ten sposób producent i sklep zarobią jeszcze więcej, niż zakładali na początku, a Ty poddasz się iluzji, że trafiłeś na super promocję. 

W Internecie są strony oraz wtyczki przeglądarkowe, które służą do śledzenia zmian w cenach produktów. Dzięki nim możesz sprawdzić, jak cena danej rzeczy zmieniała się przez ostatnie miesiące, by nie dać się zwieść sztuczkom stosowanym w sklepach. 

Śledź promocje   

Jeśli chcesz kupić jakiś konkretny produkt, porównaj jego ceny w różnych sklepach, aby znaleźć najlepszą i najbardziej korzystną ofertę. Często można też trafić na promocje, które obowiązują tylko w sklepach internetowych, choć stacjonarnie cena nadal jest wyższa. Trudno jest oczywiście na bieżąco kontrolować ceny oraz promocje obowiązujące w danym momencie, w wielu sklepach na raz. Na szczęście dzięki stronie https://zrabatowani.pl/promocje/rabaty/sprzet-rtv możesz mieć stałą kontrolę nad tym, jakie rabaty można dostać w danym sklepie. 

Porównywanie cen w poszczególnych sklepach może Ci pomóc zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych, ponieważ, uwzględniając okresowe promocje, cena tego samego produktu może drastycznie różnić się u różnych sprzedawców. Warto też śledzić sklepy internetowe dodające ogłoszenia na portalach aukcyjnych.

Zakładaj karty klubowe i lojalnościowe  

Karty lojalnościowe, czy też karty klubowicza to także świetny sposób na to, by raz na jakiś czas zdobyć dodatkowy rabat. Wiele korzystnych ofert obowiązuje w sklepach z dopiskiem „tylko dla klubowiczów” lub „tylko z kartą lojalnościową”. Ponadto dla nowo zarejestrowanych klientów bardzo często przewidziane są rabaty na pierwsze zakupy z kartą lub zniżka na pierwsze zamówienie. W klubie lojalnościowym danej marki możesz też dostawać personalizowane kupony rabatowe za zebrane przy zakupach punkty czy wydaną kwotę. 

Korzystaj z cashbacku   

Cashback to usługa, która polega na tym, że część prowizji pobieranej przez stronę lub aplikację zajmującą się promocją sklepu wraca po zakupach do Ciebie. Sprzęt RTV to zawsze spory wydatek, dlatego kilkuprocentowy cashback to już całkiem pokaźna kwota. Pieniądze, które wrócą na Twoje konto cashback możesz przekierować do banku i wydać na kolejne zakupy lub drobne przyjemności.

Zdj. główne: Lena Varzar/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*