Signal – godny następca WhatsAppa?

Signal – godny następca WhatsAppa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Signal jest komunikatorem, który można ściągnąć za darmo na urządzenia mobilne, a także na komputer stacjonarny. Czy można go nazwać następcą WhatsAppa?

Jak działa darmowy komunikator Signal?

Komunikatory są w obecnych czasach nieodłącznym elementem funkcjonowania każdego człowieka. Dzięki nim, w połączeniu z siecią, można w szybki sposób podzielić się najważniejszymi informacjami z życia i wymienić wiadomości. Komunikatory internetowe zdobywają popularność również ze względu na to, że wiele z nich oferuje poufny przesył danych, a także są niezależne od popularnych aplikacji takich jak na przykład Messenger, budzący wątpliwości, jeżeli chodzi o politykę prywatności.

Do tego grona dołączyła aplikacja Signal. Program wyróżnia się bardzo przejrzystym i funkcjonalnym interfejsem, co znacząco ułatwia korzystanie z wszystkich jego funkcji. Właśnie ze względu na to, porównuje się go do najpopularniejszych aplikacji tego typu, czyli na przykład Whatsappa.

Największe zalety programu Signal – dlaczego jest tak popularny?

Signal jest komunikatorem internetowym, który cieszy się ogromną popularnością głównie ze względu na fakt, że zapewnia duży poziom prywatności, w porównaniu z innymi programami tego typu. Ze spokojem można przesyłać wiadomości tekstowe, filmy, nagrania głosowe, zdjęcia, czy autorskie gify, a także prowadzić rozmowy wideo. Całość uzupełniona została praktycznymi funkcjami, znanymi z innych komunikatorów, na przykład naklejkami i emotikonami, dzięki którym można jeszcze lepiej odwzorować swoje uczucia i podkreślić kontekst wiadomości. Twórcy aplikacji Signal przygotowali również dla użytkowników praktyczną funkcję – tryb ciemny. Dzięki temu można korzystać z funkcji programu w nocy i nie męczyć oczu.

Za sprawą tych funkcji aplikacja Signal jest wskazywana jako jeden z największych konkurentów na rynku dla topowych graczy. Jednak najważniejszą cechą, na którą zwracają uwagę użytkownicy, jest przede wszystkim wspomniana wcześniej prywatność. To właśnie ona wpływa na to, czy z opcji komunikatora Signal można korzystać z pełną swobodą.

Prywatność w komunikatorze Signal – bezpieczna wymiana informacji

Komunikator Signal jest jedną z najciekawszych pozycji na rynku. Ta aplikacja wyróżnia się tym, że przesyłanie wiadomości jest nie tylko łatwe, ale również bezpieczne. Dzięki temu grono użytkowników się poszerza, a liczba ściągnięć programu wzrasta z każdym dniem.

Ma na to wpływ wysoki poziom prywatności, jaki zapewnia ten komunikator. Signal jest oceniany jako jedna z najbezpieczniejszych aplikacji na rynku. Dlaczego tak się dzieje? Omawiana aplikacja korzysta z przesyłu danych telefonii komórkowej, jednak nie przechowuje informacji o kontaktach i nigdzie ich nie wysyła. To znacząca różnica w porównaniu popularnych komunikatorów, gdzie, aby z nich korzystać, należy wyrazić zgodę właśnie na ten proces.

Drugim elementem jest szyfrowanie end-to-end. Bazuje na otwartym kodzie Signal Protocol dla wszystkich przesyłanych wiadomości. Dzięki temu, gdy nastąpi atak hakerski, osoby trzecie nie są w stanie odczytać konwersacji. Dotyczy to nie tylko tych, którzy próbują się włamać na czyjeś konto, ale również twórców aplikacji, co stanowi niesamowicie mocny atut, jeżeli porównuje się ten komunikator z innymi. Oprócz tego Signal nie gromadzi metadanych połączenia, co praktycznie uniemożliwia ustalenie tożsamości rozmówców. Całość uzupełnia fakt, że do programu wprowadzono opcję automatycznego usuwania odczytanych danych po ustalonym czasie.

Dlaczego warto wybrać aplikację Signal?

Spośród problemów, z którymi zmaga się nasze społeczeństwo, prywatność wydaje się jednym z największych. Wdrażane ustawy inwigilacyjne, a także coraz to bardziej skomplikowana polityka prywatności sprawiają, że odpowiedni komunikator jest na wagę złota. Aplikacja Signal wyrasta tu na opcję przynoszącą rozwiązanie tych problemów. Dzięki temu, że w Internecie można znaleźć porównania dotyczące zasad prywatności, można dość łatwo ocenić, że Signal oferuje dużo lepsze warunki na tym polu, niż na przykład Messenger. 

Łącząc to z licznymi funkcjami, które powodują, że przestawienie się z jednego komunikatora na drugi jest niemal nieodczuwalne, można łatwo stwierdzić, że lepiej wybrać bezpieczniejszą opcję, której twórcy szanują dobro użytkowników.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*