Powstał ekspres do kawy sterowany wzrokiem

Powstał ekspres do kawy sterowany wzrokiem
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy możliwe jest zrobienie kawy za pomocą oczu? Wszystko wskazuje, że w przyszłości będziemy mogli się delektować wybranym napojem, bez potrzeby używania rąk!

Zakończyły się targi Mobile World Congress w Barcelonie. Wystawcy przedstawili wiele ciekawych rozwiązań, jednak jedno wydaje się przełomowe, szczególnie biorąc pod uwagę to, że może się sprawdzić w każdym domu. Chodzi tutaj o ekspres do kawy, którym można sterować za pomocą oczu.

Prezentujemy innowacyjne zastosowanie śledzenia ruchów gałek ocznych do zamawiania kawy. Nawiązaliśmy współpracę z firmą Azkoyen, która jest producentem automatów do kawy. Naszym celem jest pokazanie, że technologię śledzenia ruchu gałek ocznych można wykorzystać w bardzo prosty, intuicyjny sposób – mówi agencji Newseria podczas Mobile World Congress Ane Arzamendi, menedżer produktu w firmie Irisbond, która opracowała technologię śledzenia ruchu gałek ocznych.

Technologia może zrewolucjonizować korzystanie z tego typu urządzeń. Wystarczy przez kilka sekund popatrzeć w miejsce, w którym znajduje się ikonka z wybranym napojem, a następnie na ikonę, która umożliwia wykonanie kawy. Jak to jest możliwe i czy czeka nas zmiana sposobu obsługi ekspresu? O tym mówi Ane Arzamendi:

Technologia jest gotowa, SDK i API są przygotowane do szybkiej i prostej integracji. Jedynym wyzwaniem jest znalezienie firmy lub zastosowania, które pozwoli nam wejść na rynek i go zmienić.

Co ważne, technologia może być wykorzystana również w innych urządzeniach:

Technologia znajdzie zastosowanie w różnych maszynach, na przykład w interakcji z ekranami. Ich działanie nie będzie się opierać wyłącznie na śledzeniu ruchu gałek ocznych czy tylko na głosie. Będziemy mieli maszyny łączące w sobie wszystkie te metody, dostosowane do potrzeb poszczególnych użytkowników, aby osiągnąć najbardziej naturalny sposób interakcji – dodaje Ane Arzamendi.

Źródło: newseria.pl

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*