Artykuł sponsorowany
Prowadzenie własnej firmy jest dość trudne, a jeszcze trudniejsze, gdy prawo nakłada na przedsiębiorcę dodatkowe wymogi względem certyfikowania np. swoich wyrobów oraz samego procesu produkcji. Certyfikatów jest niestety całe mnóstwo, podobnie jak obowiązków do spełnienia w celu ich uzyskania. Największe oczekiwania dotyczą branży spożywczej, która co prawda daje dobre wyniki finansowe, lecz spełnienie jej wszelkich wymogów może dla niektórych przedsiębiorców być przeszkodą nie do pokonania. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów niezbędnych we współczesnym przemyśle.
Duże czy mniejsze firmy działające w przemyśle dążą do osiągnięcia odpowiednio wysokich zysków, które przekroczą wartość początkowej inwestycji ponoszonej na rozwój, ekspansję i uruchomienie np. linii produkcyjnej. Nie zawsze wiąże się to z prostą i szybką drogą do sukcesu. Bywa, że proces dojścia przedsiębiorstwa do rentowności zajmuje wiele lat dużego stresu oraz kolejnych załatwień związanych np. z certyfikatami.
Certyfikaty mają na celu głównie potwierdzenie jakości wyrobów oraz procesu ich produkcji, zgodnego np. z ekologią oraz odpowiedzialnym zarządzaniem zasobami naturalnymi. Dzięki nim przedsiębiorca może pochwalić się spełnieniem wszelkich rygorystycznych wymogów oraz zastosowaniem ich w praktyce, np. w zakresie produkcji artykułów spożywczych. To zarówno zapewnienie klienta o bezpieczeństwie ich spożycia, jak i forma spełnienia wszystkich rygorystycznych wymagań stawianych przez prawo.
Bardzo istotnym certyfikatem jest z pewnością doskonale znany zarówno przedsiębiorcom, jak i świadomym konsumentom, certyfikat ISO 9001. Świadczy on przede wszystkim o prawidłowo funkcjonującym systemie zarządzania jakością produkcji i efektywności organizacji. Z całą pewnością dobrym wyborem okaże się certyfikacja ISO 9001 – gcsquaility.pl, która umożliwia szybkie uzyskanie dokumentu.
Kolejnym istotnym z punktu widzenia przedsiębiorcy certyfikatem jest ISO 13485, który świadczy o spełnieniu wszelkich rygorystycznych norm w zakresie produkcji artykułów medycznych. Certyfikacja wyrobów medycznych – gcsquality.pl świadczy o zmniejszeniu ryzyka produkcji wyrobów bez zgodności ze standardami, a także zabezpiecza konsumentów przed skutkami nieprawidłowego procesu produkcyjnego.We współczesnym skomputeryzowanym świecie warto także zdecydować się na zachowanie bezpieczeństwa w zakresie komputeryzacji, przeprowadzając audyt cyberbezpieczeństwa – gcsquality.pl w celu uzyskania certyfikatu ISO 27001. W ten sposób przedsiębiorstwo może spełnić rygorystyczne wymogi dotyczące ochrony przed cyberatakami oraz niekontrolowanym wyciekiem informacji poufnych. Audyt obejmuje między innymi analizę ryzyka, weryfikację zabezpieczeń sieciowych firmowych, a także sposób zarządzania incydentami.
Fot.: Possessed Photography/unsplash.com