Jak zadbać o futurystyczny wygląd wokół domu?

Jak zadbać o futurystyczny wygląd wokół domu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ogród powinien pasować do domu, jego otoczenia i Twojego charakteru. Dlatego powinieneś popatrzeć na różne propozycje, tak aby było to miejsce, w którym chętnie będziesz przebywał. Czy zastanawiałeś się nad tym, jak stworzyć ogród futurystyczny?

Dla kogo ogród futurystyczny?

Zastanawiasz się, co charakteryzuje ogród futurystyczny? To niecodzienne kształty doniczek i dekoracji, które mają się w nim pojawić, jak również mebli, które jednocześnie są użytkowe i wygodne. To odpowiednia propozycja dla osób, które nie boją się wyróżniać i stawiają na oryginalność. W takim ogrodzie możesz odważnie zestawiać ze sobą kolory i to nie tylko kwiatów.

Tworząc ogród przyszłości, powinieneś postawić na łączenie różnych kształtów i nowoczesne rozwiązania, ale jednocześnie ważny w tym wszystkim będzie minimalizm połączony z elegancją. W przypadku ogrodów futurystycznych dobrze sprawdzą się płoty osłonowe, które mogą mieć różne wielkości i kolory, a dodatkowo zdecydujesz, co ma się na nich znaleźć. Mogą to być np. wiszące doniczki o nietypowych kształtach, w których będą znajdowały się kolorowe rośliny, kaskadami opadające ku ziemi.

Jak stworzyć atmosferę intymności, zachowując futurystyczny minimalizm?

W takim futurystycznym ogrodzie warto wydzielić strefę odpoczynku, w której będziesz mógł się wyciszyć, ale również przyjąć gości na grillowanie. Warto wówczas zadbać o leżaki czy sofy, które będą miały zaskakujące kształty, ale jednocześnie powinny być one wygodne, tak aby przesiadywanie na nich, było przyjemnością. Dodatkowo warto pomyśleć, w jaki sposób wydzielić tę przestrzeń, tak aby wszystko do siebie pasowało.

Jednym z rozwiązań może być kratka ogrodowa. Oferowana jest ona z większymi i mniejszymi przestrzeniami pomiędzy poszczególnymi listewkami, co oznacza, że dopasujesz ją do tego, co będzie miało ją oplatać. Może to być bluszcz, może być pnąca róża, czy inna roślina tego typu, a im bardziej kolorowo będzie się prezentowała taka obrośnięta kratka, tym radośniej będzie w Twoim ogrodzie.

Możesz zdecydować, że ma ją oplatać tylko jedna roślina albo sprawdzić, które z nich ze sobą współżyją i wykorzystać różne gatunki, aby tworzyły ciekawe kompozycje. Innym rozwiązaniem, podobnie jak przy wcześniej wspominanych płotach, może być powieszenie na nich doniczek, w różnych kolorach, kształtach i wielkościach.

W ogrodzie powinieneś czuć się swobodnie

Ogród powinien być tak zaprojektowany, abyś z przyjemnością spędzał w nim czas i żebyś czuł się swobodnie. Dlatego też warto go ogrodzić, tak abyś miał pewność, że nikt obcy do niego nie wejdzie i nie zakłóci Twojego odpoczynku. Jednym z rozwiązań może się tutaj okazać ogrodzenie panelowe drewniane, które nie dość, że będzie eleganckie i naturalne, to jeszcze dzięki gotowym elementom, jego postawienie nie zabierze wiele czasu.

Takie ogrodzenie jest wytrzymałe i samo w sobie będzie się ładnie prezentowało, ale zawsze możesz się zdecydować na posadzenie przy nim niskich krzewów, które je zasłonią i od strony ogrodu, będą tworzyły zieloną ścianę. Krzewy tworzące żywopłot wystarczy co jakiś czas delikatnie przyciąć, aby na całej długości miał on taką samą wysokość, a efekt wizualny, będzie naprawdę ciekawy.

Aranżując ogród, pamiętaj, że ma być on przedłużeniem Twojego domu, a więc ma pasować nie tylko do otoczenia, ale również Twojego charakteru. Jeśli lubisz odważne połączenia, niecodzienne kształty i łączenie ze sobą żywych kolorów, to futurystyczny ogród może się okazać odpowiednią propozycją.

 

 

Zdjęcia: materiał Partnera

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*