Uzależnienie od nowoczesnych technologii i internetu jest bardzo destruktywne. W celu jego badania dokonano eksperymentu polegającego na odosobnieniu influencerów od tego, z czym codziennie żyją. Wyniki zastanawiają.
Badanie przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetu Maryland. Posłużyli się podstępem zapraszając influencerów i szefów firm na branżowe spotkanie do Maroka. Pomiędzy nimi znalazło się pięciu psychologów mających wgląd w sytuację. Drugiego dnia badania grupę wywieziono na pustynię – nakazując oddać wszystkie przedmioty multimedialne. Trzydniowy brak dostępu do internetu sprawił, że badane osoby zaczęły się zachowywać w odmienny sposób.
Influencerzy stali się bardziej empatyczni, spokojni i zrelaksowani. Zauważono również, że poprawie uległa ich pamięć. Prawdopodobnie na zapamiętywaniu większej ilości szczegółów zaważyło znacznie większe zaangażowanie w rozmowę z innymi ludźmi. Do kolejnych poprawiających się parametrów po odstawieniu elektronicznych sprzętów była jakość snu. U niektórych osób doszło po tym osobliwym ‘’poście’’ np. do podjęcia ważnych decyzji, z którymi wcześniej zwlekali.
Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik