Gdzie można zaparkować hulajnogę elektryczną?

Gdzie można zaparkować hulajnogę elektryczną?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Hulajnogi elektryczne stały się już nieodłącznym elementem infrastruktury polskich miast. Są obecne na chodnikach, w parkach i pod każdym blokiem mieszkalnym.

W 2021 roku weszły nowe przepisy regulujące zasady parkowania takiej hulajnogi. Zobacz, gdzie można zaparkować hulajnogę elektryczną.

Jak dobrze zaparkować hulajnogę elektryczną?

Wraz z nowymi przepisami wszedł obowiązek pozostawiania hulajnóg elektrycznych i innych pojazdów jednośladowych w wyznaczonych do tego miejscach. Jeśli w pobliżu nie możesz znaleźć takiej przestrzeni, pozostawienie pojazdu na chodniku będzie możliwe tylko przy jednoczesnym spełnieniu trzech warunków: hulajnoga elektryczna musi być ustawiona jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika – najbardziej oddalonej od jezdni, musi być ustawiona równolegle do krawędzi chodnika, a pas chodnika pozostawionego dla ruchu pieszych musi mieć przynajmniej 1,5 m szerokości. 

Hulajnogi elektryczne są wygodnym środkiem transportu, jednak mogą znacznie utrudnić życie na przykład osobom poruszającym się na wózku. Również osoby niewidome, korzystające z białej laski, mają problem z wyczuciem hulajnogi, której szeroka kierownica nie znajduje się w polu laski.

Zdj. główne: Let’s Kick/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*