Czy znasz te funkcje iMaców?

Czy znasz te funkcje iMaców?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Firma Apple słynie z niestandardowych rozwiązań, nowoczesnych technologii i urządzeń zapewniających niepowtarzalne user experience. Wiele osób, które wcześniej nie korzystały ze sprzętów tej marki, nie wie nawet, jakimi funkcjami różni się iMac od PC innego producenta. Przekonaj się, czy znasz wszystkie pomocne funkcje, z jakich możesz korzystać na komputerach sygnowanych kultowym nadgryzionym jabłkiem.  

Time Machine 

Tworzenie kopii zapasowych plików w komputerze to dobry nawyk, który niestety nie każdy sobie wyrobił. Bez ich zapisywania, dokumenty, pliki graficzne czy audio na dysku będą występować tylko w jednym egzemplarzu, dlatego w przypadku ich uszkodzenia czy usunięcia, będą bardzo trudne do odzyskania. Wehikuł czasu, w który wyposażone są komputery iMac Apple, umożliwia regularne i automatyczne tworzenie kopii zapasowych. Dzięki temu wszystkie pliki będą posiadały backup na wypadek, jeśli przypadkowo usuniesz, bądź nadpiszesz któryś z nich.

Funkcję tę możesz dopasować do swoich potrzeb i trybu pracy, dzięki czemu kopie będą tworzyć się tak często, jak tego potrzebujesz. Zapis może mieć miejsce co kilka godzin, raz dziennie, co kilka dni lub raz w miesiącu. Wszystko zależy od tego, jak ustawisz swój wehikuł. 

Tryb uśpienia zamiast wyłączania urządzenia 

Nie każdy komputer jest wyposażony w tę funkcję. Komputery iMac mogą zostać wprowadzone w tryb uśpienia, który jest alternatywą dla wyłączania urządzenia. Ma to wiele zalet. Przede wszystkim, wszystkie otwarte karty, okna i programy mogą pozostać otwarte, dzięki czemu kolejnego dnia możesz zacząć pracę od tego samego punktu, w którym skończyłeś. Warto pamiętać tylko, by na wszelki wypadek, na przykład awarii zasilania, zapisać wszystkie pliki. 

Drugą zaletą usypiania iMaca zamiast jego wyłączania, jest możliwość korzystania z innych funkcji urządzenia nawet, jeśli nie pracuje ono na pełnych obrotach. Jednym z najbardziej przydatnych gadżetów, z których możesz korzystać w trybie uśpienia iMaca, jest Alarm Clock. 

Skróty klawiszowe 

Żaden użytkownik komputera nie może wyobrazić sobie życia bez używania skrótów klawiszowych. Ich znajomość bardzo ułatwia korzystanie z technologii i przyspiesza pracę na komputerze. Dla różnych systemów obowiązują różne skróty klawiszowe, dlatego warto zapoznać się z nimi, kupując iMaca. Na przykład, żeby skorzystać ze wspomnianej wcześniej funkcji usypiania komputera, wystarczy użyć skrótu klawiszowego alt + cmd + eject, a urządzenie przejdzie w tryb uśpienia. 

Fot.: Gabriel Beaudry/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*