Co można grawerować?

Co można grawerować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Grawerowanie jest świetnym pomysłem na spersonalizowanie prezentu. Dzięki grawerom każdy upominek staje się wyjątkowy i niepowtarzalny. Jakie jednak materiały można grawerować, aby podarunek stał się prawdziwą pamiątką? Podpowiadamy!

Dzięki grawerom każdy prezent staje się prawdziwą pamiątką na lata. Czy wiesz jednak, jakie dokładnie materiały można wygrawerować? Podpowiadamy, gdzie możesz umieścić grawer.

Grawer na biżuterii

Grawer najczęściej wykonuje się na biżuterii. Jest to świetny sposób na podkreślenie wyjątkowości prezentu, szczególnie jeśli jest to prezent z okazji rocznicy lub okrągłych urodzin. Warto jednak pamiętać, że grawer najlepiej zrobić na możliwie jak najbardziej płaskiej powierzchni. Wybierz więc biżuterię, na której będzie to możliwe, na przykład bransoletkę z delikatną blaszką lub wisiorek z gładkim medalikiem. Wykonując grawer na takiej powierzchni, możesz mieć pewność, że będzie się on prezentował idealnie, a napis lub data nie będą w żaden sposób zakrzywione.

Grawer możesz także wykonać na zegarku, który również jest znakomitym pomysłem na prezent.  W tym przypadku możesz zdecydować się zarówno na umieszczenie napisu na tyle tarczy od zegarka, jak i na jego pasku, ponieważ grawerowanie można wykonać również na skórze i materiałach skóropodobnych.

Grawer na drewnie

Świetnym pomysłem na prezent są także różnego rodzaju spersonalizowane dekoracje i akcesoria z drewna. Możesz na przykład zdecydować się na umieszczenie wybranych ilustracji lub napisów na deskach do krojenia lub innych drewnianych akcesoriach kuchennych, na dekoracjach do salonu czy na drewnianych statuetkach.

W przypadku drewna masz naprawdę spore pole do popisu, ponieważ do tego typu ozdoby drewna lub sklejki najczęściej stosuje się grawer laserem. Co to oznacza? Grawerowanie laserem to proces, który polega na silnym rozgrzaniu materiału przez wiązkę laserową generowaną przez laser CO2.

Grawer na szkle

Grawer laser możesz także wykonać na szkle. Jeśli więc chodzi Ci po głowie zakup szklanek, kieliszków, kufli lub karafki jako prezentu dla bliskiej osoby i chcesz je nieco spersonalizować i dodać im niepowtarzalnego charakteru, to taki grawer jest idealnym sposobem. Podobnie jak w przypadku drewna, również na szkle nie musisz ograniczać się jedynie do napisów – laserowe grawerowanie pozwala na umieszczanie na szklanych materiałach również ilustracji i obrazków.

Zdj. główne: Opt Lasers/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*