Clubhouse – nowa sieć społecznościowa. Czym jest?

Clubhouse – nowa sieć społecznościowa. Czym jest?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Clubhouse jest nową siecią społecznościową, która zdobywa coraz większą popularność i cieszy się ogromnym zainteresowaniem użytkowników. Jak działa ten serwis i czym tak naprawdę jest?

Sieć społecznościowa Clubhouse – na czym polega jej działanie?

Według wielu ekspertów Clubhouse jest rozwiązaniem, o którym będzie najgłośniej w 2021 roku. Działanie aplikacji opiera się na dość prostych zasadach. Główne funkcje, jakie oferuje swoim użytkownikom, to rozmowy na żywo. Za pomocą Clubhouse można przeprowadzać wyłącznie rozmowy głosowe. Żeby założyć konto, nie trzeba podawać zbyt wielu informacji osobistych – wystarczy proste bio, a także zdjęcie profilowe. Tę aplikację można ściągnąć wyłącznie na telefony marki Apple.

Jak można skorzystać z sieci społecznościowej Clubhouse?

Żeby skorzystać z sieci społecznościowej Clubhouse, należy wykonać kilka prostych, podstawowych kroków. Pierwszym z nich jest posiadanie aktywnego numeru telefonu. Następnie należy dodać alternatywną metodę logowania, na przykład adres e-mail. 

Jeżeli cały proces przebiegnie pomyślnie, to z serwisu Clubhouse otrzymasz SMS-a aktywującego. Ważnym elementem, który nadaje całej sieci społecznościowej Clubhouse oryginalności, jest to, że aby z niej skorzystać, trzeba dostać zaproszenie. Każdy z nowych użytkowników otrzymuje dwa zaproszenia do rozdania.

Jakie są następne kroki w społeczności Clubhouse?

Kolejne kroki, jakie podejmie każdy użytkownik sieci Clubhouse, to dołączenie do pokoju, w którym odbywają się rozmowy głosowe. Są przeprowadzane na żywo w czasie rzeczywistym. Użytkownik ma do wyboru trzy rodzaje pokoi – otwarty, społecznościowy oraz zamknięty. Pierwszy z nich to miejsce, do którego może dołączyć każdy użytkownik. Jest dobrą propozycją dla tych osób, które są nowe w społeczności Clubhouse i chcą zapoznać się ze wszystkimi funkcjami lub po prostu nawiązać nowe znajomości. Drugi tryb – społecznościowy, to pokój dla osób, które będą obserwować dany profil zalogowanego użytkownika. 

Dzięki temu można mieć zawsze dostęp do rozmowy ze znajomymi, niezależnie od okazji, w każdym momencie, gdy są dostępni. Ostatnia z opcji – pokój zamknięty, jest dostępna wyłącznie dla zaproszonych przez Ciebie osób. Może znakomicie się sprawdzić, kiedy chcesz omówić bardziej złożone sprawy, jak na przykład projekt w pracy czy omówienie najlepszych pomysłów na prezent dla wspólnego znajomego.

Jakie funkcje może spełniać Clubhouse? 

Sieć społecznościowa Clubhouse może służyć nie tylko do zwykłych rozmów, ale także do rozwijania własnego biznesu, na przykład za sprawą nagrywania podcastów, live’ów, czy prowadzenia szkoleń. Jest innowacyjną formą komunikacji, ponieważ umożliwia aktywne uczestnictwo wszystkich zalogowanych osób. Dzięki temu znacznie skraca dystans pomiędzy Tobą a potencjalnym klientem lub osobą, której chcesz przekazać informacje. 

Kolejnym atutem sieci Clubhouse jest również ostatni z wymienionych aspektów. Sieć pozwala zdobywać wiedzę i wymieniać się nią ze współpracownikami lub po prostu rozwijać własne umiejętności.

Ostatnia z funkcji, ale nie jedyna, jaką oferuje sieć społecznościowa Clubhouse, to możliwość podtrzymywania relacji z najbliższymi. Dzięki dostępowi do pokoju z zawsze aktywnymi obserwatorami, którzy prawdopodobnie będą Twoimi bliskimi znajomymi, możesz nawiązywać trwałe kontakty i pielęgnować te relacje, niezależnie od czasu. 

Oprócz wymienionych funkcji sieć społecznościowa Clubhouse może się sprawdzić w przypadku, gdy użytkownik ma ochotę wymienić się zdjęciami, a także linkami do innych multimediów. Serwis jest odpowiedzią na wszystkie wymagania użytkowników, którzy mają już dość popularnych komunikatorów i szukają nowej, świeżej opcji, którą można wykorzystać od nawiązywania nowych kontaktów z osobami z całego świata. 

Clubhouse jest globalnym rozwiązaniem, udostępniając swój profil lub wysyłając zaproszenia, można z powodzeniem rozszerzać swoją siatkę kontaktów i nawiązywać nowe znajomości, niezależnie od lokalizacji, a także pory dnia. Te wszystkie cechy sprawiają, że Clubhouse będzie bardzo dobrym uzupełnieniem rynku komunikatorów, obok takich aplikacji jak ZOOM czy Messenger.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*