Amazon Polska – jak kupować?

Amazon Polska – jak kupować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Amerykański gigant rynku e-commerce wszedł już do Polski. Sprawdzamy, co można znaleźć w naszej wersji sklepu, jak się w nim zarejestrować oraz jak przebiega proces zakupów.

Amazon wreszcie po polsku

Na ten moment z całą pewnością czekało wielu konsumentów w Polsce. Mimo posiadania dwóch centrów logistycznych w naszym kraju Amazon dalej nie był dostępny w naszym rodzimym języku. Oczywiście można było robić zakupy w niemieckiej czy brytyjskiej wersji serwisu, jednak nie było to tak wygodne, jak powinny być zakupy w internecie. Dopiero niedawno pojawiła się w pełni polska wersja tego sklepu. Ogólnie w Amazonie możemy znaleźć dosłownie wszystko, ale nie do końca tyczy się to polskiej wersji. Jak na razie amazon.pl jest dość ubogi w asortyment, jeżeli porównamy go z innymi krajami. Można to jednak na razie zrzucić na krótki czas działania sklepu w naszym kraju.

Jak właściwie działa Amazon?

Amerykański gigant powstał w 1994 roku i od tego czasu jest liderem na rynku e-commerce. Jego założycielem jest Jeff Bezos, który zaczynał od sprzedaży książek w internecie. I nie zrobił tego dlatego, że lubił książki. Po prostu uznał je za produkt, na którym najłatwiej będzie zarabiać.

Siłą Amazona jest personalizacja serwisu. Skutecznie podpowiada on swojemu klientowi, co mógłby chcieć kupić. Książki zdecydowanie odeszły na dalszy plan, a Amazon wpuścił na swoją stronę innych sprzedawców. To, co zdecydowanie wyróżnia Amazona, to czas realizacji zamówienia. Firma zatrudnia ponad pół miliona ludzi, dzięki czemu jest w stanie dostarczyć paczkę błyskawicznie na całym świecie. W Polsce centra logistyczne Amazon zlokalizowane są koło Poznania oraz Wrocławia. Każde z nich zatrudnia po kilka tysięcy osób.

Jak kupować w polskim Amazonie

Amazon operuje na całym świecie, więc dostępnych jest wiele wersji językowych tego serwisu. Jeżeli chcemy zrobić zakupy w polskiej wersji, musimy udać się pod adres amazon.pl. Możemy to zrobić na komputerze lub przez aplikację dostępną na smartfonach z systemem Android lub iOS. Pierwszym, co będziemy musieli zrobić, jest założenie konta. Będziemy do tego potrzebowali adresu mailowego oraz hasła. Po podaniu adresu mailowego na naszą skrzynkę przyjdzie kod aktywacyjny. Wklejamy go w okienku „zweryfikuj adres” i to wszystko. Nasze konto jest już gotowe do zakupów. 

Sam proces zakupów jest równie prosty i intuicyjny. Podobnie jak w większości sklepów internetowych, w górnej części strony jest wyszukiwarka. Dzięki niej znajdziecie dowolny produkt dostępny w sklepie. Na stronie głównej znajdują się polecane oferty wyróżnionych sprzedawców i najróżniejsze promocje. Produkty dostępne w sklepie możecie także przeglądać według kategorii. Co ważne, robiąc zakupy w polskiej wersji Amazona, nie macie możliwości kupowania od sprzedawców, którzy wystawiają swoje przedmioty na amazon.de czy amazon.com.

Wysyłka i płatność w amazon.pl

Przy każdym z przedmiotów, który dostępny jest na amazon.pl, znajdziemy informacje o orientacyjnym, przewidywanym czasie dostawy. Zazwyczaj to jeden lub dwa dni. Standardowa dostawa kosztuje 11,99 zł, a paczka wysłana jest wtedy do paczkomatu lub punktu odbioru Paczka w Ruchu. Za 14,99 zł możemy wybrać dostawę priorytetową – wtedy nasze zamówienie dostarczy kurier. Polski Amazon umożliwia płatność za zamówienie na kilka sposobów. Możemy zapłacić przelewem, kartą debetową i kredytową lub kartą podarunkową i kodami promocyjnymi.

Zdj. główne: ANIRUDH/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*