Najtańsze pożyczki online – jak je znaleźć i czy warto je brać?

Najtańsze pożyczki online – jak je znaleźć i czy warto je brać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Instytucje pozabankowe oferujące szybkie pożyczki podlegają przepisom ustawy antylichwiarskiej, która między innymi określa wysokość możliwych kosztów pozaodsetkowych pożyczki. Dzięki temu koszty takiej usługi w zarejestrowanych firmach są do siebie bardzo podobne i zwykle nie stanowią najważniejszego kryterium przy wyborze pożyczkodawcy. Jednak da się znaleźć oferty tańsze lub nawet darmowe.

Jak znaleźć najlepszą i najtańszą pożyczkę?

Szukając szybkiej pożyczki online, warto skorzystać z pomocnego narzędzia, jakim jest porównywarka chwilówek. Na stronie sowafinansowa.pl można znaleźć ranking instytucji pożyczkowych dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. W czytelny i prosty sposób można porównać oferty na podstawie wysokości kwoty, którą chcemy pożyczyć, długości okresu spłacania zadłużenia oraz właśnie kosztów, jakie niesie ze sobą pożyczka u danego pożyczkodawcy. Dostępne są także bardziej szczegółowe informacje odnośnie do każdej z ofert, dzięki czemu z łatwością można znaleźć usługodawcę najlepiej wpisującego się w nasze preferencje. 

Korzystając z pomocy porównywarki chwilówek, bez problemu można znaleźć najtańsze pożyczki, które jednocześnie będą nas zadowalać w innych kwestiach. Osoby poszukujące chwilówek online zazwyczaj potrzebują szybkiego wpływu gotówki i przede wszystkim liczy się czas. Sowafinansowa.pl przyspiesza znacznie proces poszukiwania pożyczki i weryfikacji warunków, jakie oferuje dana instytucja pożyczkowa. Dzięki temu całe przedsięwzięcie jest nie tylko proste i bezpieczne, lecz także szybkie. Bez trudu można znaleźć ofertę spełniającą najważniejsze kryteria, a przy okazji najtańszą z dostępnych. Niektóre instytucje oferują darmowe pożyczki dla nowych klientów, dzięki czemu nie ponosi się żadnych kosztów.

Jakie wymagania są stawiane przed pożyczkobiorcą przez instytucje pozabankowe?

Każda z firm oferujących szybkie pożyczki ma własne wymagania, które należy spełnić, aby uzyskać pożyczkę. Jednak część ze stawianych warunków jest wspólna dla większości instytucji pozabankowych. Jednym z kryteriów, które zawsze są brane pod uwagę, jest wiek pożyczkobiorcy. Najważniejsza jest dolna granica wieku, zazwyczaj wynosząca 18 lat, gdyż pożyczek nie udziela się osobom niepełnoletnim. Niektóre firmy ustalają także górną granicę wieku, powyżej której nie można uzyskać środków finansowych od takiego pożyczkodawcy.

Częstym wymogiem jest posiadanie polskiego obywatelstwa oraz polskiego adresu korespondencyjnego, zamieszkania lub zameldowania. Większość instytucji pozabankowych udzielających szybkich pożyczek ograniczyła wymagane formalności do absolutnego minimum i do skorzystania z ich usług wystarczy jedynie dokument tożsamości, np. dowód osobisty czy paszport. Niektóre firmy jednak wymagają dodatkowej dokumentacji, np. poświadczającej regularność i wysokość dochodów. W przypadku brania pożyczki przez Internet niezbędny jest także dostęp do konta bankowego, które służy jako metoda weryfikacji tożsamości oraz jest platformą, na którą mogą wpłynąć pożyczone środki po pozytywnej weryfikacji wniosku.

Fot.: rupixen.com/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*